Денислав Даниел Илиев-4 кл.

5.

Английски език- "Оксиния"

Невена Василева Здравкова-7 кл.-награда за най-добро съчинение

Ученици с високи резултати от участия в състезанието на Сдружението на началните  учители

Алина Ангелова Кормушева

Математическо състезание "Европейско Кенгуру"

Участие на учениците от 83 ОУ в спортни мероприятия

През учебната 2013/2014 година учениците от училището взеха участие в редица спортни мероприятия.

Най-важното и престижно, в което учениците взеха дейно участие, са ученическите игри. От осем вида спорт учениците се състезаваха в пет.Те се провеждат в няколко кръга, от които последният е републиканското първенство.

В първия кръг - училищно първенство, учениците взеха участие в два традиционни за училището спорта - шах и тенис на маса.В шаха участваха 26 момчета и 4 момичета, а в тениса на маса 22 момчета и 4 момичета. На победителите бяха връчени грамоти.

Във втория кръг - районни първенства, учениците се включиха в пет вида спорт. През месец октомври на проведеното първенство по футбол момчетата заеха първо място. На проведеното райнно първенство по баскетбол за момичетата също заеха първо място. През февруари се проведоха първенствата по шах и тенис на маса. В шаха отборъта 83 ОУ стана трети, а в тениса момчетата станаха  първи, а момичетата втори.

Отборите ни момичета и момчета по хандбал се класираха директно за четвъртия кръг  градското първенство. Там момчетата от шест отбора станаха четвърти, а момичетата останаха на пето място, само с един изигран мач.

Друго спортно мероприятие, в което взеха участие учениците от училището е турнира по хандбал за момчета  5-6 клас за купата на УСШ в София, където те станаха пети от седем отбора.

Още едно първенство, което се проведе в три кръга, е футболното първенство за купата на “Кока кола”. В училищния кръг взеха участие отборите на момчетата от четвърти до седми клас включително.